مراسم گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن در جنوب استان کرمان


به نقل از : اداره ارتباطات و اطلاع رسانی
تاریخ انتشار : 1399/04/15
تعداد بازدید : 279
فایل پیوست ندارد

مراسم گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن در جنوب استان کرمان

دکتر شهیدی معاون وزیر و رئیس سازمان زمین­شناسی و اکتشافات معدنی کشور در ادامه سفر به استان کرمان روز پنج­شنبه 20 تیرماه در مراسم گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن در شهرستان جیرفت شرکت نمودند. در این مراسم که به میزبانی سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان و با حضور آقای دکتر دهقان معاون اقتصادی استاندار کرمان برگزار شد آقای دکتر شهیدی به عنوان نماینده مقام عالی وزارت ضمن تکریم فعالیت­های فعالان بخش صنعت و معدن این خطه ، طی سخنانی به تشریح فعالیت­ها و دستاوردهای سازمان در استان کرمان پرداختند. وی با اشاره به اینکه اکتشاف اولین حلقه در چرخه فعالیت­های معدنی است اظهار داشتند که 10 تا 15 درصد سرمایه گذاری لازمه یک فرایند اکتشاف اصولی و قابل قبول برای پروژه های معدنی است اما در ادامه با بهره برداری معدن بازگشت سریع سرمایه را به دنبال داشته و بهره­وری در این مرحله تا 300 درصد نیزمی رسد.

آقای دکتر شهیدی با بیان اینکه سازمان­های حاکمیتی وظیفه دارند برای پایین آمدن ریسک اکتشاف فعالیت نمایند که در این زمینه سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور با پوشش نقشه­های زمین شناسی 1:250000 و 1:100000 و تهیه نقشه­های ژئوشیمیایی، ژئوفیزیکی در سطح کشور اطلاعات پایه ارزشمندی را فراهم نموده است و استراتژی آینده این سازمان تمرکز بر فعالیت اکتشافی در عمق و شناسایی کانسارهای پنهان می باشد.

در پایان این مراسم از تعدادی از واحدهای نمونه صنعتی و معدنی جنوب کرمان با اهدای لوح و تندیس قدردانی به عمل آمد.

در حاشیه این مراسم آقای دکتر شهیدی از نمایشگاه دستاوردهای بخش صنعت و معدن جنوب استان و تعدادی از واحدهای صنعتی و معدنی در شهرک صنعتی جیرفت بازدید نمودند.