دیدار آقای دکتر شهیدی با استاندار کرمان


به نقل از : اداره ارتباطات و اطلاع رسانی
تاریخ انتشار : 1398/09/01
تعداد بازدید : 94
فایل پیوست ندارد

دیدار آقای دکتر شهیدی با استاندار کرمان

دیدار آقای دکتر شهیدی با استاندار کرمان

دکتر علیرضا شهیدی معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین­شناسی و اکتشافات معدنی کشور در سفر به استان کرمان با آقای دکتر محمدجواد فدایی استاندار کرمان دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار اقای دکتر شهیدی ضمن ارائه گزارش از فعالیت­های سازمان، قابلیت­های سازمان جهت کمک به توسعه استان کرمان را برشمرد و تاکید کرد با افزایش مصرف روزافزون مواد معدنی و با توجه به احداث واحدهای بزرگ صنعتی در استان کرمان، نیاز شدیدی به اکتشاف ذخایر معدنی جدید به ویژه کانسارهای عمقی وجود دارد که در این زمینه سازمان آماده فعالیت در استان کرمان است.

دکتر شهیدی با اشاره به رویداد تعداد قابل توجهی از پدیده­های مخاطرات طبیعی و زمین­شناختی در استان کرمان ضمن تشریح فعالیت­های انجام شده در این زمینه،  آمادگی سازمان را برای مطالعات جدید در زمینه آبهای کارستی ، پدیده ریزگرد، فرونشست زمین و زمین­لرزه در استان کرمان در صورت تامین منابع مورد نیاز اعلام کرد.

در این دیدار آقای دکتر فدایی استاندار کرمان ضمن خوشامد به آقای دکتر شهیدی و هیئت همراه و تقدیر از اقدامات انجام شده دستور پیگیری جهت تنظیم تفاهم نامه­هایی برای گسترش همکاری­ها و به کارگیری همه ظرفیت­های موجود برای استفاده از قابلیت­های سازمان در توسعه استان کرمان صادر نمودند.

ایشان همچنین جهت تامین زمین مورد نیاز اداره کل زمین­شناسی و اکتشافات معدنی کرمان قول مساعدت و همکاری داده و دستوربه پیگیری­های لازم برای بررسی راهکارهای تامین مالی مورد نیاز احداث آرشیو نمونه­های معدنی و زمین شناسی و موزه در استان صادر نمودند.